Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty żniński i mogileński

12 listopada wolny od pracy. Przedsiębiorcy krytycznie oceniają decyzję Sejmu

12 listopada wolny od pracy. Przedsiębiorcy krytycznie oceniają decyzję Sejmu

12 listopada nie pójdziemy do pracy - tak zdecydował Sejm, który chce by tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (przypadające na niedzielę) były naprawdę huczne. Wprowadzona zmiana spotkała się z krytycznymi opiniami przedsiębiorców, którzy podkreślają że dodatkowy dzień wolnego to miliardowe straty dla gospodarki.

Warto zaznaczyć, że dzień wolny od pracy nie obejmie wszystkich. Pracować w ten dzień będą publiczne szpital, ambulatoria i apteki.

Większość firm swoje działania planuje ze znacznym wyprzedzeniem, po to by nagłe zmiany nie burzyły rytmu pracy i wcześniej ustalonych zadań. Zdaniem prof. dr hab. Tomasza Rostkowskiego, głównego ekonomisty Pracodawców RP, wprowadzenie wolnego dnia z zaledwie trzytygodniowym wyprzedzeniem to okazanie lekceważenie wszystkim tym, którzy wkładają wiele wysiłku aby rezultaty ich pracy były przewidywalne.

Ustanowienie wolnego dnia spotkało się także z krytyką przedsiębiorów zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan. Ustawa określona została jako przykład bardzo złej legislacji.

Zdaniem ekspertów, dodatkowy dzień wolny od pracy negatywnie wpłynie na gospodarkę. W skali makro oznacza zmniejszenie PKB o ok. 0,3%.

Partnerzy